Napsali o mně

Milan Drápek - sklář, designer, restaurátor

15. 7. 2019

Milan Drábek vystudoval nejstarší sklářskou školu světa a sice Střední uměleckoprůmyslovou
školu sklářskou v Kamenickém Šenově. Pod vedením profesorů, výtvarníků zvučných
jmen jako např. J. Kochrdy, J. Khüna nebo Karla Rybáčka, se stalo sklo a výtvarná
činnost jeho celoživotním naplněním.

Více

V Chlebovicích mají zamrzlá okna i v létě

16. 5. 2019

Jemné kresby větviček z drobných krystalků, které dokáže v zimních měsících na oknech vymalovat jen mráz, lze napodobit také rukou člověka. Ledová okna vytváří tzv. technikou ledových květů trhaných klihem v kombinaci s matnou kresbou Milan Drábek ze Svoru nedaleko Nového Boru. Jeho umění lze nyní spatřit v kostele sv. Cyrila a Metoděje v Chlebovicích. Dílo, které postupně vznikalo během dvou let, se podařilo nedávno dokončit. Umělec do symboliky čtrnácti oken ztvárnil jednotící myšlenku nového života. S ledovanými vitrážemi v oknech kostela jsou v Chlebovicích jedineční v celé České republice a možná i ve střední Evropě.

Více

Milan Drábek a Jan Tichý Ledované sklo

10. 5. 2019

Sklářský výtvarník Milan Drábek, společně s akademickým malířem Janem Tichým vytvořili tandem a mají za sebou mnoho práce. Jejich
spolupráce spočívá výhradně na technice,ledovaného skla. Kostel v Chlebovicích je zatím zřejmě jejich největší práce v této technice zároveň je to první sakrální stavba s vitrážemi zhotovenými touto technikou. Oba výtvarníci mají v úmyslu posunout tuto ojedinělou techniku ještě dále.

Více

Milan Drábek - restaurátor a výtvarník

10. 5. 2019

Milan Drábek vystudoval Střední uměleckoprůmyslovou školu sklářskou v Kamenickém Šenově v oboru malování a leptání skla. Od maturity v roce 1976 se věnuje designu, výrobě a restaurování vitráží. Od roku 1994 je držitelem licence MK ČR na restaurování vitráží. Kromě restaurování vitráží se věnuje sklářskému designu a atypickým svítidlům.

Více

Máte zájem o realizaci, návrh či restaurování vitráží?

Kontaktujte nás ihned prostřednictvím kontaktního formuláře, pokud Vás zaujala nabídka firmy MD Vitráž.

Sečtěte a zaokrouhlete (8.6 + 16.1) *

Nahoru